• Zespół Szkół nr 3 w Łańcucie

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Można się dużo rzeczy dowiedzieć, można przełamać barierę stresu, dobrze jest porozmawiać z kimś mądrzejszym od nas, można się dużo nauczyć od ekspertów, przestaliśmy się bać banku, komunikacja z ciekawymi ludźmi, bo są nagrody.

  Czego się nauczyliście – co uważacie za najważniejsze?

  Jak postępować w świecie bankowym, dużo informacji, które wykorzystamy w nauczanym zawodzie, dowiedzieliśmy się co jest ważne nie tylko w zawodzie, ale i w życiu, będziemy bardziej uczuleni na oszustwa.

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w programie zorganizowanym przez NBP?

  Tak, nowa wiedza, można było zadawać pytania ekspertom i od razu otrzymać odpowiedź, urozmaicone zajęcia, spotkania z ciekawymi ludźmi (fachowcami, praktykami).

  Warto brać udział w takich programach. W szkole dzieje się coś interesującego, zajęcia są urozmaicone, wiadomości uczniów poszerzone, spotkania z ciekawymi osobami (ekspertami w danej dziedzinie) są mile widziane, dobrze oceniane i wykorzystane przez uczniów. Uczniowie z Drużyny Ambasadorów Ekonomicznych czują się odpowiedzialni, ważni, angażują się w poszczególne działania. Jest to dobry sposób na przekazywanie trudnej wiedzy uczniom. Uczniowie zapoznali się z działaniem banków, zakładaniem konta, ze sposobami gospodarowania i zarządzania własnymi pieniędzmi. Zwrócona była też uwaga na umiejętność kontrolowania wydatków, pomnażania oszczędności. Ważne jest to, aby te umiejętności kształtowane były od młodych lat (16-17 lat). Polecamy innym szkołom udział w programie zorganizowanym przez NBP. Bardzo dobrze opracowane materiały do realizacji zajęć. Jasny i przejrzysty sposób przekazu, bardzo ciekawe zagadnienia. Dobrze opracowany sposób przekazywania informacji zwrotnej o realizowanych zadaniach.

  Dorota Nawrot, nauczyciel, Małgorzata Skawińska, nauczyciel, uczniowie: Izabela Cebulak, Dominika Czado, Anna Hołub, Otylia Nowakowska, Kacper Pięciak, Natalia Podolec

Wróć do listy opinii