• Zespół Szkół Ekonomicznych im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Opolu

    Tegoroczna tematyka programu „Złote Szkoły NBP” doskonale wpisuje się w potrzeby edukacyjne uczniów w zakresie praktycznej nauki ekonomii i przedsiębiorczości oraz bezpieczeństwa w sieci. Jego realizacja w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu była okazją do współpracy nauczycieli takich przedmiotów, jak informatyka, podstawy przedsiębiorczości i matematyka. Uczniowie klas zaangażowanych w program mieli możliwość wyrażenia swojego zdania w debacie ekonomicznej, poszerzenia wiedzy i umiejętności w ramach lekcji z ekonomią oraz szansę realizacji warsztatów dla uczniów, wcielając się w rolę nauczyciela w ramach lekcji odwróconej. Jestem przekonany, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości.

    Zmiana jednego z zadań realizowanych w ramach II edycji programu ze spotkania z ekspertem na warsztat uczniowski przyczyniła się do wzrostu poziomu zaangażowania uczniów w działania drużyny ambasadorów programu i okazała się strzałem w 10.

    Z przyjemnością wezmę udział w kolejnej edycji programu zarówno w roli koordynatora programu jak i nauczyciela prowadzącego lekcje z ekonomią.

    Damian Kaźmierczak, nauczyciel-koordynator

Wróć do listy opinii