• Szkoła Podstawowa nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej

    Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP? Moja szkoła wzięła udział w programie już po raz trzeci. Każda edycja pozwoliła moim uczniom na zdobycie nowych umiejętności (praca w grupie, udział w debacie, prowadzenie warsztatów). Przede wszystkim jednak uczniowie zdobyli nową wiedzę, tak niezbędną w ich przyszłym życiu. Program Złote Szkoły jest przede wszystkim przygotowany w pełni profesjonalnie, informacje dotyczące udziału są jasne i klarowne, w każdej chwili można uzyskać wyczerpujące informacje, odpowiedzi na pojawiające się pytania (drogą mailową lub telefoniczną). 

    Czego się nauczyliście − co uważacie za najważniejsze? Myślę, że oprócz oczywiście satysfakcji z możliwości bycia w grupie Złotych Szkół, czyli pewnego prestiżu dla placówki najważniejsza jest zdobywana przez uczniów wiedza, możliwość spróbowania swoich sił w nowych formach pracy (warsztaty, debata). Dla nauczycieli zdobycie nowych kompetencji jak umiejętność współpracy z uczniami poza obowiązkowymi zajęciami.

    Czy polecilibyście innym szkołom udział w programie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski? Oczywiście, że polecamy udział w projekcie. Materiały przygotowane przez NBP są na bardzo wysokim poziomie, niejednokrotnie wykorzystujemy je również po zakończonym projekcie. Każdy projekt to dla uczniów zdobycie nowych kompetencji , ale również dla nauczycieli to nowe doświadczenie, pozwalające lepiej poznać swoich uczniów,  zainteresować ich tematem finansów i ekonomii.

    Iwona Krauza-WIeczorek

Wróć do listy opinii