• Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie

    Wzięliśmy udział w III edycji programu „Złote Szkoły NBP” z pewną nieśmiałością. Bank centralny, który pojawił się jako temat przewodni, wprawiał w lekkie zakłopotanie, a samo zagadnienie wydawało nam się dość skomplikowane. Obawy jednak rozwiane zostały szybko, jak tylko przystąpiliśmy do tworzenia drużyny. Okazało się bowiem, że temat jest jedynie mało znany, ale o trudności nie było mowy. Szybko znaleźliśmy sposób na to, by mówić o roli banku centralnego tak, aby okazało się to ciekawe dla młodym ludzi i bliskie ich życiu. A mamy uczniów w szczególnej sytuacji: są oni jednocześnie pracownikami młodocianymi i mimo nastoletniego wieku już zarabiają. 

    Udział w programie był doskonałą okazją do zabawy, ćwiczenia rozmaitych umiejętności i sprawdzania, co dzieje się z zarobionymi przez Polaków pieniędzmi. Uczniowie, zarówno ambasadorzy, jak i uczestnicy warsztatów czy debaty, mówili później, że dzięki tym akcjom są bardziej świadomi swojej sytuacji, a do tego mogą się chwalić niecodzienną wiedzą na temat funkcjonowania banków czy obiegu i produkcji pieniądza. To taki rodzaj ekonomicznego szpanu????. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że nasza Pani Dyrektor Anna Smołucha, szkolny koordynator projektu, zgłosiła nas do tych zmagań i pomogła przeprowadzić wszystkie zadania. I oczywiście liczymy na wygraną.

    Anna Smołucha - dyrektor szkoły, Krzysztof Bernaś, Joanna Pietrzycka, Wacław Mokrzycki, Emilia Klucznik, Aleksandra Baran

Wróć do listy opinii