• Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

    Program Złote Szkoły NBP to super przygoda, świetny przykład nauki poprzez zabawę. W trakcie realizacji uczniowie mają możliwość rozwijania swoich kompetencji, odkrywania talentów, dzielenia się wiedzą. Warto wspomnieć o wiedzy praktycznej jaką uczniowie zdobyli przygotowując się do debaty, warsztatów. Nie sposób pominąć możliwości dzielenia się tą wiedzą ze swoimi rówieśnikami. Przecież to pierwsza możliwość zamiany ról uczeń w roli prowadzącego, w roli nauczyciela. Myślę, jestem wręcz przekonany, że wszystkie zdobyte doświadczenia i wiedza będą procentowały u uczniów już za kilka lat, ukształtują ich życiowe decyzje w kwestii planowania swojego rozwoju, swojej kariery zawodowej.

    Za najważniejsze uważam cały proces wdrażania uczniów do pracy w grupie, brania odpowiedzialności za powierzone zadania. Jestem pod wrażeniem kreatywności moich uczniów. Gdyby nie program Złote Szkoły NBP być może nie miałbym, nie doświadczyłbym ich otwartości, ich szczerości, ich radości przy planowaniu i realizacji poszczególnych zadań. To bardzo cieszy, że młodzi ludzie - dziś 12-13 latkowie- z taką powagą podchodzą do kwestii związanych z ekonomią, bankowością i przedsiębiorczością. Patrząc na moje dzieci - moich uczniów jestem spokojny o ich przyszłość i moją przyszłość.....

    Przy każdej okazji podkreślam udział w programie ZŁOTE SZKOŁY NBP i radość jaką daje moim uczniom realizacji działań. Jak najbardziej polecam program i zachęcam Wszystkie szkoły, Wszystkich uczniów i Wszystkich nauczycieli do udziału w programie. Nie rozumiem, że są jeszcze szkoły, które oporują i nie przystępują do nas - uczestników programu.

    Piotr Melnarowicz, nauczyciel

Wróć do listy opinii