• Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach

    Udział w programie "Złote Szkoły NBP" był dla nas ciekawym i emocjonującym czasem. Zaangażowanie zarówno uczniów, nauczycieli, całej społeczności lokalnej, koleżanek i kolegów z innych szkół sprawiły, że projektem żyła cała szkoła, która aktywnie zaangażowała się we wszystkie działania. 

    Warto wziąć udział w projekcie "Złote Szkoły NBP" ponieważ przynosi on praktyczną wiedzę, poszerza nasze horyzonty i umożliwia nabywanie kompetencji, których na co dzień w szkole nie zdobywamy. Najważniejszą rzeczą, którą nauczyliśmy się w projekcie to wiedza dotycząca roli banku centralnego zwłaszcza z zakresu emitowania polskiej waluty, dbania o wartość pieniądza i sposobów walki z inflacja. Ale to nie tylko wiedza merytoryczna. To również umiejętność pracy w grupie, przełamywanie barier wystąpień publicznych, umiejętność debatowania i negocjowania ;) Polecamy wszystkim szkołom udział w tym projekcie. Mamy niepowtarzalną okazję przekazać uczniom wiedzę praktyczną, spędzić z nimi wesoło czas i poznać się w zupełnie innych rolach, wejść w świat ekonomii, jednej z najważniejszych nauk w życiu człowieka. Warto realizować projekt i włączyć w jego realizację oraz promocję inne szkoły, zwłaszcza te ze środowiska lokalnego, aby zainteresować uczniów, nauczycieli i pokazać, że dla chcącego nic trudnego. 

    Klaudia Reikowska, Sylwia Paterek- Nycz, Krystian Wroblewski, Piotr Wróbel, Jakub Ligęski, Wojciech Urbaniak, Mateusz Dudka, Joanna Niespodziana i Marta Stadium

Wróć do listy opinii