• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie

    Program jest świetną okazją do poznania zarówno instytucji banku, jak i funkcjonujących tam mechanizmów. Świetnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, infografiki, animacje, można wykorzystać na lekcjach z niemal każdego przedmiotu, a zadania związane z debatą dają uczniom (i nauczycielom!) wykazania się talentem organizacyjnym, umiejętnością argumentacji, prowadzenia dyskusji. Poza tym zagadnienia związane z bankowością często są postrzegane przez młodych jako zawiłe, niezrozumiałe i zbyt skomplikowane, by się nimi zajmować. Po programie ten pogląd poszedł w niepamięć!
    Patrząc z pozycji nauczyciela, uczestnika programu, dostrzegam same plusy tego programu. Dowiedziałam się wiele o moich uczniach i kolegach nauczycielach. Wszyscy podeszli do zagadnienia bardzo poważnie i dołożyli wszelkich starań, by każdy z elementów programu był zrealizowany rzetelnie i dostarczył odbiorcom i uczestnikom pożytecznej wiedzy. Najbardziej doceniam przygotowanie uczniów do debaty, świetne prezentacje, mocne argumenty, rzeczową prezentację wybranej opcji. Obecność eksperta umocniła drużynę projektową w poczuciu wagi pełnionej misji.
    Czy polecilibyście innym szkołom udział w programie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski? Zdecydowanie TAK! W tym roku stawialiśmy pierwsze kroki w programie i już wiemy, że za rok również podejmiemy wyzwanie, do czego zachęcamy każdego!

    Monika Jabłuszewska, nauczyciel

Wróć do listy opinii