• Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Program Złote Szkoły NBP to dla naszej społeczności szkolnej niesamowite przeżycie. Była to dla nas wszystkich okazja do nauki poprzez aktywne działania interdyscyplinarne. Młodzież, biorąc udział w takich projektach, nie tylko pogłębia swoją wiedzę teoretyczną, ale także ma możliwość wykorzystać ją w praktyce w przyszłości. 

  Czego się nauczyliście - co uważacie za najważniejsze?

  Udział w programie był dla nas czasem ciężkiej pracy i zaangażowania, a także współpracy grona pedagogicznego i uczniów. Młodzież miała okazję dowiedzieć się o zasadach użytkowania banknotów i monet w Polsce, a także została poinformowana o tym jak przebiegał proces ustanowienia waluty w niepodległym państwie polskim i dlaczego doszło do odrodzenia złotego. 

  Uczniowie pozytywnie oceniają to doświadczenie, dzięki któremu mogli połączyć naukę z przyjemnością i lepiej zintegrować się w grupie rówieśniczej.

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w Złotych Szkołach NBP?

  Polecamy wszystkim szkołom udział w programie, ponieważ uczy on wspólnego podejmowania decyzji i współpracy w zespole. Pomaga promować szkołę w środowisku lokalnym, daje dużo satysfakcji z wykonywanych działań i oferuje nowe możliwości dla nauczyciela.

  Agnieszka Koropiecka, nauczyciel

Wróć do listy opinii