• Szkoła Podstawowa nr 39 w Sosnowcu

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Program NBP Złote Szkoły pomoże nam zrozumieć nowe zagadnienia związane z bankowością, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

  Możemy się nauczyć czegoś nowego, jak planować wydatki, jak oszczędzić pieniądze na wymarzony cel, poszerzyć naszą wiedzy z zakresu ekonomii.

  Warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP, ponieważ dzięki niemu można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat bankowości oraz prawidłowego korzystania z konta bankowego.

  Program NBP Złote Szkoły pomoże nam zrozumieć zagadnienia, które są przydatne w życiu codziennym. Wiedzę na temat bankowości, która została nam przekazana będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

  Dzięki programowi Złote Szkoły NBP mogliśmy przyswoić dużo wiedzy, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat bankowości, pracować razem w grupie, a przy tym zapewniliśmy sobie świetną zabawę.

  Nauczyliśmy się dużo nowych rzeczy w zakresie ekonomii, biologii, matematyki i historii. Te informacje na pewno przydadzą się w dalszej nauce.

  Można rozwijać swoje zainteresowania, szczególnie numizmatyką, a także poznać rożne sposoby inwestowania swoich oszczędności.

  Czego się nauczyliście − co uważacie za najważniejsze?

  Program NBP Złote Szkoły pomógł nam zrozumieć zagadnienia, które są przydatne w życiu codziennym. Wiedzę na temat bankowości, która została nam przekazana będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

  Ważne jest to, że wiedza zdobyta się przyda w dorosłym życiu taka jak np.: konto bankowe, jak korzystnie wybrać kredyt lub pożyczkę, jak spłacić kredyt, obsługa karty kredytowej i wiele innych.

  Program nauczył nas wielu ciekawych zagadnień. Między innymi jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej i konta bankowego oraz jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej.

  Najważniejsze jest to, że zdobytą wiedzę będziemy mogli wykorzystać w dorosłym życiu oraz zdobyliśmy wiedzę dotyczącą obsługi i korzystania z rachunków bankowych.

  Ważne jest to, że wiedza zdobyta przydaje się każdego dnia - jak dokonać bezpiecznych zakupów i jakie są prawa konsumenckie. Dzięki programowi NBP wzbogaciliśmy swoją wiedzę z zakresu matematyki, historii oraz biologii. Poznaliśmy wiele nowych pojęć związanych z ekonomią. Najważniejszą rzeczą, okazała się jednak wspólna praca w drużynie. Dzięki doskonale zorganizowanej współpracy można wiele osiągnąć.

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w programie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski?

  Oczywiście. Osoby, które interesują się ekonomią, biologią, matematyką czy historią mogą wzbogacić swoją wiedzę.

  Tak, ponieważ dużo młodych ludzi powinno poznać jak przetrzymywać swoje pieniądze w banku i jak je chronić. Musimy dowiedzieć się też jak pożyczać pieniądze z banku oraz które pożyczki z jakim oprocentowaniem są najbardziej opłacalne.

  Tak, z pewnością poleciłabym wszystkim uczniom wzięcie udziału w programie NBP Złote Szkoły. Jest to fantastyczny sposób nauki poprzez zabawę.

  Jasne, z wielką chęcią poleciłabym wszystkim uczniom wzięcie udziału w programie NBP Złote Szkoły. Jest to świetny sposób nauki o bankowości i ekonomii.

  Oczywiście, dzięki niemu wielu młodych ludzi może dowiedzieć się jak radzić sobie w przyszłości i przekazywać poznaną wiedzę dalej.

  Dzięki niemu młodzi ludzie nauczą się wiele o bankowości, finansach i ekonomii. Zwłaszcza, że wiedza jest podana w interesującej formie. Polecam wziąć udział.

  Z pewnością, ponieważ daje możliwość zapoznania się z tematyką ekonomii, bankowości oraz przyswojenia wiedzy z tego zakresu w interesującej formie.

  Nikola Chwieralska, Ilona Czajkowska, Natalia Dyduch, Natalia Hajdas, Amelia Krzekowska, Bartosz Krzykawski, Wiktoria Matusiak, Natalia Michalec, Nel Otrowska, Matylda Szota, Wojciech Stęchlicki, Oliwia Urbaniak, Kamil Wysocki, uczniowie

Wróć do listy opinii