• Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Program Złote Szkoły NBP to najlepszy program dla przyszłych młodych ekonomistów, którzy w przyszłości będą zarządzać Naszą gospodarką 😉 Program, dzięki któremu można poznać wartość pieniądza, ale również oczywiście nauka przedsiębiorczości, która pozwoli na lepsze funkcjonowanie w dorosłym życiu. W trakcie realizacji programu uczniowie mają możliwość nie tylko rozwijania swoich kompetencji, odkrywania talentów, dzielenia się wiedzą, ale również mogą się przy tym świetnie bawić, „zarażać” i inspirować swoimi pomysłami swoich rówieśników. Warto wspomnieć o wiedzy praktycznej i teoretycznej jaką uczniowie zdobywają przygotowując się do debaty, warsztatów i lekcji. Program Złote Szkoły NBP uczy „wczuwania się w role” prowadzącego, przewodnika, mentora po wiedzy ekonomicznej – to doskonały sposób na odwrócenie ról uczeń – nauczyciel. Wszystkie zdobyte doświadczenia i wiedza będą z pewnością procentowały u uczniów już za kilka lat, ukształtują ich życiowe decyzje w kwestii planowania swojego rozwoju, organizacji, budżetu, swojej kariery zawodowej oraz całej przyszłości w dorosłym życiu.

  Czego się nauczyliście − co uważacie za najważniejsze?

  Najważniejsza jest nauka poprzez zabawę! Uczniowie Naszej szkoły spełnili się podczas wykonywania zadań. Poprzez pracę w grupach zadaniowych uczyli się odpowiedzialności za powierzone zadania. Podczas wykonywania zadań wykazywali się ogromną otwartością i kreatywnością.

  Miło się obserwowało rozwój i podejście młodych ludzi do kwestii związanych z ekonomią, bankowością i przedsiębiorczością. Jestem pewna, że dzięki temu programowi uczniowie Naszej szkoły „poradzą sobie” w przyszłości i będą potrafili zarządzać własnymi zasobami oraz możliwościami. Ważnym aspektem było również umiejętne wykorzystanie dostępnych pomocy dydaktycznych i multimedialnych, które są nieodzownym „towarzyszem” dzisiejszych czasów – nagrania, zdjęcia, mapy myśli, posługiwanie się programami graficznymi oraz oczywiście komunikatywność i słuchanie siebie nawzajem – bycie otwartym na pomysły i propozycje innych.

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w programie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski?

  Z czystym sumieniem możemy polecić udział w programie, bo jest to pewna inwestycja - w lepszą przyszłość i funkcjonowanie. Program ZŁOTE SZKOŁY to zdecydowanie „kopalnia wiedzy” ekonomicznej pozwalająca na obiecujący START w dorosłe życie. Wiedza na temat ekonomii, przedsiębiorczości, bankowości – to wiedza niezbędna dla Nas wszystkich. Polecamy uczniom, nauczycielom, ale również rodzicom, którzy znają najlepiej potrzeby swoich dzieci i chcą, aby radzili sobie w życiu. Zachęcamy i promować będziemy nadal Program ZŁOTE SZKOŁY NBP w Naszym środowisku.

  Katarzyna Sarkowicz, nauczyciel-koordynator

Wróć do listy opinii