• Szkoła Podstawowa im. Józefa Brandta w Orońsku

    Program „Złote Szkoły NBP” jest świetną okazją do zainteresowania się historią polskiego złotego, stwarza uczniom unikalną okazją do zdobycia szeroko pojętej wiedzy o finansach. Stanowi doskonałą bazą do podejmowania odpowiedzialnych decyzji związanych z własnym budżetem w przyszłości.

    Super przygotowane materiały edukacyjne: filmy, infografiki, animacje, można wykorzystać na lekcjach z niemal każdego przedmiotu dla nas bardzo cenne były webinary, które w jeszcze bardziej przystępny sposób przybliżyły wiele zagadnień chociażby hiperinflacji. Poza tym zagadnienia związane z bankowością często są odbierane przez młodzież jako zbyt skomplikowane, zawiłe i niezrozumiałe by się nimi zajmować. Po programie ten pogląd uległ zmianie. Udział w konkursie dał im możliwość nowego spojrzenia na pieniądz, jego historię, która jest mocno związana z zawirowaniami historii Polski oraz pozwolił lepiej zrozumieć procesy powstawania i zabezpieczenia banknotów.

    Udział w programie doskonale wpływa na integrację całej społeczności szkolnej, motywuje do wzajemnego działania. Program daje szansę doskonalenia umiejętności społecznych oraz wystąpień publicznych, uczy efektywnej pracy w grupie, pobudza do kreatywnego myślenia i szukania nieszablonowych rozwiązań.

    Zdecydowanie polecam i zachęcam inne szkoły do udziału w programie „Złote szkoły NBP” my z całą pewnością a rok również podejmiemy wyzwanie, do czego zachęcamy każdego!

    Ewa Tomczyk, nauczycielka

Wróć do listy opinii