• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Złote Szkoły NBP to wyjątkowa okazja do nauki oraz rozwoju kluczowych kompetencji u uczniów. Podejmując się inicjatywy uczniowie i nauczyciele doświadczają pełnej integracji. Warto podkreślić, że NBP pełni ważną rolę edukacyjną. Materiały edukacyjne, scenariusze lekcji, filmy, webinary udostępnione dla nauczycieli i uczniów powodują, że nauka staje się przyjemna, a lekcje przedsiębiorczości atrakcyjniejsze.

  Uczniowie, którzy w ubiegłym roku brali udział w III edycji Złotych Szkół zamęczali mnie pytaniami, kiedy będzie kolejna edycja? Nie mogli się doczekać nowej edycji programu.  Do udziału w IV edycji zgłosiło się ponad 30 uczniów i konieczny był casting na uczestników. Z ogromną satysfakcją patrzę, jak uczniowie realizują swoje pomysły, ucząc się finansów przez działalnie. Warto także podkreślić, że znalezienie się naszej szkoły wśród Złotych Szkół jest dla nas niezwykle prestiżowe.

  Czego się nauczyliście − co uważacie za najważniejsze?

  Nauczyliśmy się konsekwencji w działaniu, planowania i realizacji działań. Uczniowie mają okazję poszerzać wiedzę na temat finansów, pieniądza i roli NBP, jako Banku Centralnego. Różnorodność tematyki w kolejnych edycjach powoduje, że uczniowie poznają nowe zagadnienia pojęcia ekonomiczne, muszą też wykazać się kreatywnością, zmysłem organizacyjnym i dużą oryginalnością realizowanych zadań. Złote Szkoły NBP inspirują młodych ludzi do poszerzenia swoich horyzontów i o to powinniśmy zabiegać, my wszyscy nauczyciele, edukatorzy, aby przyszłe pokolenia posiadały dojrzałość finansową i potrafili wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce. 

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w Złotych Szkołach NBP?

  Z przyjemnością polecam Złote Szkoły jako najlepszy program edukacyjny zorganizowany w formie konkursu dla szkół podstawowych i średnich. To wyjątkowe wydarzenie, bardzo wymagające i czasochłonne, ale przede wszystkim rozwijające. Konkurs Złote Szkoły to okazja do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy u uczniów. Zawiera elementy współpracy i zdrowej rywalizacji, a niezwykle atrakcyjne nagrody finansowe są dodatkowym bodźcem, który motywuje uczniów do dawania z siebie wszystkiego.  Jako nauczycielka podstaw przedsiębiorczości na stałe kojarzę się uczniom ze Złotymi Szkołami NBP. Bardzo dobrze czułam się w roli mentorki i patrzyłam na rozwój swoich uczniów.  Zamierzam dopingować swoich uczniów do corocznego udziału w Złotych Szkołach NBP.

  Adriana Płatek-Mąkosa, nauczycielka

Wróć do listy opinii