• II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Program Złote Szkoły NBP to niecodzienna możliwość pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie ekonomii. Debata daje możliwość pozyskania wiedzy w krótkim czasie i zwiększa naszą świadomość w danym aspekcie. Przez fakt, że uczestnicy muszą sami zagłębić się w wybranym temacie zwiększa ona umiejętności wyszukiwania i przyswajania informacji. Jako uczestnik twierdzę, że warto spróbować i sprawdzić się w takim wyzwaniu. 

  Czego się nauczyliście – co uważacie za najważniejsze?

  Zdecydowanie jedną z rzeczy, których się nauczyłem jest umiejętność przeglądu i sortowania informacji. Jako osoba biorąca udział w debacie musiałem przeglądać wiele forów naukowych, wypowiedzi ekspertów jak i sond społecznych. Jednak za najważniejsze uważam zaangażowanie i pracę z moją grupą. Żeby wszystko wyszło pomyślnie musieliśmy współpracować. Z początku nie było łatwo, ale z czasem wszystko przychodziło nam coraz płynniej.

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w złotych szkołach NBP?

  Projekt Złote Szkoły NBP jest zdecydowanie wart polecenia, pozwala sprawdzić się on na nowym polu, a udział w nim odbieram jako ciekawe przeżycie. Myślę, że dla każdego znajdzie się tu coś interesującego. Może to być samonauczanie, praca w grupach lub wystąpienie publiczne. Dzięki takim projektom stajemy się mądrzejsi i lepsi i być może, co niektórzy znajdą w tym swojego konika.

  Oskar Kosz, uczeń

Wróć do listy opinii