• II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach

  Dlaczego warto wziąć udział w programie Złote Szkoły NBP?

  Każda świetna okazja na rozwój jest warta udziału, a dokładnie tym był program Złote Szkoły NBP. Ciekawa tematyka, fajne pomysły na aktywności: warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów, debata, tworzenie specjalnego numeru naszej szkolnej gazety Konopa Press na temat finansów w które byłam zaangażowana to coś co dla mnie w tym programie było najistotniejsze. 

  Czego się nauczyliście – co uważacie za najważniejsze?

  Uzyskałam wiele interesujących informacji między innymi na temat fałszowania pieniędzy i jak rozpoznać te, które są nieprawdziwe. Uważam, że właśnie to jest istotne – możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy w życiu codziennym, też poza murami szkoły.

  Czy polecilibyście innym szkołom udział w Złotych Szkołach NBP?

  Zdecydowanie polecam udział w tym programie. Jest to niezwykle istotna inicjatywa w naszym społeczeństwie i grupie społecznej, bo niestety wiedza większości uczniów na tematy ekonomiczne jest na niezbyt wysokim poziomie. 

  A właśnie program dostarczył nam wiele konkretnej i praktycznej wiedzy i był ciekawym sposobem na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności i spędzanie czasu w szkole.

  Maja Nycz, uczennica

Wróć do listy opinii